Warning: file_exists(): open_basedir restriction in effect. File(/template-parts/content/content-page) is not within the allowed path(s): (/www/doc/www.brucelipton.cz:/disk2/doc/www.brucelipton.cz:/usr/share/php:/www/tmp:/tmp) in /www/doc/www.brucelipton.cz/www/wp-content/themes/teluro/inc/vendor/colibriwp/themebase/src/View.php on line 55

Bruce Lipton, narozen dne 21.10.1944 v Mount Kisco, NewYork je americký biolog, univerzitní pedagog, vědec, autor několika bestsellerů a odborných článků známý především pro svoje objevy týkající se genetiky a možnosti ovlivňování genů a DNA prostřednictvím našeho myšlení a zaměření naší mysli. Podle Bruce Liptona je možné ovlivnit, která genetická informace se stane aktivní a která zůstane pasivní a jak je možné tuto informaci „přeprogramovat“.

Bruce Lipton's lifelong research challenges the common scientific hypotheses in the field of genetics, which assume that genetic information is given to us and we cannot change it.

Bruce Lipton tedy mění naše postoje ke genetické výbavě a ke zdraví, které je nám dáno. Zásadní roli dle Bruce Liptona hraje naše podvědomí a programy, které jsou v podvědomí uložené. Bruce Lipton přirovnává naše podvědomí k určitému záznamovému zařízení, do které jsou nahrávány určité programy a to především v dětství, a tyto programy určují jak bude vypadat náš život, naše chování a životní prožitky. Pokud tedy nejsme spokojeni s něčím v našem životě, je nezbytné změnit programy v našem podvědomí.

Již v roce 1982 začal zkoumat principy kvantové fyziky jejich vliv na způsob, jakým buňky přijímají informace. Jeho výzkumy vedly k závěrům, které jsou v rozporu s tradičním vědeckým názorem, že život a zdraví jsou řízeny geny, a staly se základem pro fascinující obor – epigenetiku .Dr. Bruce Lipton je tak průkopníkem Epigenetiky – oboru, který studuje změny v genech, v genové expresi a to vlivem vnějšího prostředí včetně působení našeho podvědomí.

Dr. Bruce Lipton je mezinárodně uznávaný odborník a jeden z nejvýznamnějších lídrů nové biologie, který vychází z celostního pohledu na realitu.

V knize Biologie víry sdílí kromě vědeckých poznatků z oblasti epigenetiky i své vlastní zkušenosti. Poznatky, ke kterým došel ve svých vědeckých výzkumech, aplikoval i ve svém každodenním životě. Sám na sobě zaznamenal zlepšení svého zdraví a rapidní zvýšení kvality života.

Tato kombinace vědeckých poznatků a osobních zkušeností dodává knize osobnější rozměr, který povzbudil již tisíce lidí po celém světě převzít plnou odpovědnost za své zdraví.

Kniha Biologie víry získala dvě ocenění.

V roce 2006 byla vyhlášena za nejlepší knihu z oblasti vědy (USA Book News).

V roce 2009 získala ocenění Goi Peace Award – mezinárodní ocenění za celosvětově významný přínos pro lepší budoucnost, kzterá vede k harmonii a míru.