Warning: file_exists(): open_basedir restriction in effect. File(/template-parts/content/content-page) is not within the allowed path(s): (/www/doc/www.brucelipton.cz:/disk2/doc/www.brucelipton.cz:/usr/share/php:/www/tmp:/tmp) in /www/doc/www.brucelipton.cz/www/wp-content/themes/teluro/inc/vendor/colibriwp/themebase/src/View.php on line 55

Bruce Lipton, narozen dne 21.10.1944 v Mount Kisco, NewYork je americký biolog, univerzitní pedagog, vědec, autor několika bestsellerů a odborných článků známý především pro svoje objevy týkající se genetiky a možnosti ovlivňování genů a DNA prostřednictvím našeho myšlení a zaměření naší mysli. Podle Bruce Liptona je možné ovlivnit, která genetická informace se stane aktivní a která zůstane pasivní a jak je možné tuto informaci „přeprogramovat“.

Bruce Lipton svým celoživotním výzkumem zpochybňuje běžné vědecké hypotézy v oblasti genetiky, které předpokládají, že genetické informace jsou nám dány a nemůžeme je změnit.

Bruce Lipton tedy mění naše postoje ke genetické výbavě a ke zdraví, které je nám dáno. Zásadní roli dle Bruce Liptona hraje naše podvědomí a programy, které jsou v podvědomí uložené. Bruce Lipton přirovnává naše podvědomí k určitému záznamovému zařízení, do které jsou nahrávány určité programy a to především v dětství, a tyto programy určují jak bude vypadat náš život, naše chování a životní prožitky. Pokud tedy nejsme spokojeni s něčím v našem životě, je nezbytné změnit programy v našem podvědomí.

Již v roce 1982 začal zkoumat principy kvantové fyziky jejich vliv na způsob, jakým buňky přijímají informace. Jeho výzkumy vedly k závěrům, které jsou v rozporu s tradičním vědeckým názorem, že život a zdraví jsou řízeny geny, a staly se základem pro fascinující obor – epigenetiku .Dr. Bruce Lipton je tak průkopníkem Epigenetiky – oboru, který studuje změny v genech, v genové expresi a to vlivem vnějšího prostředí včetně působení našeho podvědomí.

Dr. Bruce Lipton je mezinárodně uznávaný odborník a jeden z nejvýznamnějších lídrů nové biologie, který vychází z celostního pohledu na realitu.

V knize Biologie víry sdílí kromě vědeckých poznatků z oblasti epigenetiky i své vlastní zkušenosti. Poznatky, ke kterým došel ve svých vědeckých výzkumech, aplikoval i ve svém každodenním životě. Sám na sobě zaznamenal zlepšení svého zdraví a rapidní zvýšení kvality života.

Tato kombinace vědeckých poznatků a osobních zkušeností dodává knize osobnější rozměr, který povzbudil již tisíce lidí po celém světě převzít plnou odpovědnost za své zdraví.

Kniha Biologie víry získala dvě ocenění.

V roce 2006 byla vyhlášena za nejlepší knihu z oblasti vědy (USA Book News).

V roce 2009 získala ocenění Goi Peace Award – mezinárodní ocenění za celosvětově významný přínos pro lepší budoucnost, kzterá vede k harmonii a míru.